Plastic Tree

22. ledna 2012 v 19:00 | Sumiko |  Plastic Tree
Plastic tree je japonská kapela, která vznikla roku 1993 v prefektuře Chiba. Své první mini-album Kimyou na Kajitsu: Strange Fruits vydali v prosinci 1995 a v roce 1997 debutovali s jejich prvním singlem Wareta Mado. Momentálně mají Plastic Tree na svém kontě 23 alb, 30 singlů a 13 DVD.
Psycho Garden byla první píseň na jejich prvním mini-album, takže tady je k poslechu živě. Ovšem již v současném složení skupiny.


V začátcích byla jejich hudba ovlivně visual kei scénou, ale postupem času se jejich zvuk vyvíjel s každým albem. A vzhledem k tomu si kapela nemyslí, že by měla být umisťována do jakéhokoliv žánru. Plastic Tree nicméně sami uvádějí, že k jejich hudbě je inspiruje britská hudební scéná a to zejména kapely Radiohead a The Cure. Plastic Tree poznáte hlavně díky jejich melodičnosti a Ryutaro(vo) neobyčejnému hlasu. Jejich hudbu podtrhují i texty, na kterých se podílí všichni čtyři členové kapely.Jak již bylo zmíněno Plastic Tree mají a vždy měli čtyři členy. Členové se měnili pouze v řadách bubeníků; první byl Shin [1993-1996], druhý Takashi [1996-2001], následoval Hiroshi, také zvaný "Bucchi" [2001-2009] a nakonec KenKen Sato [2009-současnost]. Zpěvákem je již zmiňovaný Ryutaro Arimura, kytaristou Akira Nakayama a baskytaristou a mimochodem i leaderem celé skupiny je Tadashi Hasegawa.

Zleva; Tadashi, Ryutaro, KenKen a Akira


~ ♥ ♥ ♥ ~
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Hiroko & Junhee